fbpx

Pisanie tekstów na stronę internetową

Budujesz www swojej firmy i nie wiesz czym ją wypełnić? Pamiętaj, że strona internetowa jest wizytówka Twojej firmy, ale także narzędziem pozyskiwania nowych klientów. Musisz zatem zadbać nie tylko o część wizualną, ale także nie zapomnij o wartościowych treściach.

Jak pisać opisy na www?

Jeśli potrafisz dobrze pisać, możesz samodzielnie zająć się treściami na Twojej www. Ważne, aby pamiętać o kilku zasadach:

  • nigdy, przenigdy nie kopiuj tekstów! O tym, że kopiowanie cudzych treści jest zabronione chyba nie musze przypominać. Zakaz kopiowania dotyczy jednak także tych tekstów i opisów, które należą do Ciebie, ale są już opublikowanie gdzieś w Internecie. Dlaczego? Patrz na kolejny punkt:
  • kluczowa jest unikalność tekstu i jego niepowtarzalność. Jeśli ten sam opis znajduje się na różnych stronach internetowych, wówczas wyszukiwarki będę go traktować jako niewartościową treść i tym samym taka strona drastycznie spada w wynikach wyszukiwania. Efekt? Znikasz z Google i klienci Cię nie znajdą;
  • używanie słów kluczowych w treści i w nagłówkach pomoże Ci pozycjonować stronę. Tym samym pamiętaj, by pisać zgodnie z zasadami SEO. Już nie wystarczy chmura tagów. Kluczowe frazy powinny być naturalnie wplecione w opis. Pamiętaj, że tekst musi być poprawny językowo, aby chciały go czytać nie tylko roboty Google, zatem nie wciskaj słów-kluczy tam, gdzie zwyczajnie nie pasują (krótko mówiąc, nie pisz w stylu “ja być Kali”);
  • zadbaj o stronę wizualną tekstu i podziel go na nagłówki. Dodaj zdjęcie lub ilustrację, adekwatną do treści;
  • używaj języka swoich odbiorców. Jeśli Twoją grupą docelową są młodzi ludzie – możesz pozwolić sobie na luźniejszy styl wypowiedzi, ale jeśli ofertę kierujesz do instytucji – zadbaj o bardziej oficjalną formę wypowiedzi.

Profesjonalny copywriting i pisanie tekstów

Jeśli wolisz swoje teksty oddać w ręce profesjonalisty – wybierz osobą o odpowiednim doświadczeniu. Copywriter powinien przedstawić Ci portfolio tekstów, dzięki czemu możesz sprawdzić czy styl i umiejętności pisarza odpowiadają Twoim oczekiwaniom. Ofertę i cennik usług copywriterskich znajdziesz tutaj:

https://profesjonalnycopywriter.com.pl
Podziel się ze znajomymi:
admin
admin

No Comments

Write a Reply or Comment

Inwestuj w siebie, aby mądrze inwestować w marketing

Szukasz szkolenia online z zakresu marketingu? Jesteś we właściwym miejscu!

Śledzisz trendy? Jeśli tak, to wiesz już zapewne, że jednym z przewidywanych trendów na rok 2020 ma być dalszy rozwój edukacji online na różnym poziomie i wzrost popularności uczenia się online. Nie ma się czemu dziwić, bo szkolenia i kursy online są niezwykle wygodne i często dużo tańsze niż stacjonarne odpowiedniki. Szkolenia marketingowe dostępne na rynku nie należą zazwyczaj do tanich. Niewiele jest także szkoleń z marketingu na poziomie podstawowym, a przecież kiedyś trzeba zacząć!

Jeśli jesteś na początku swojej marketingowej drogi zaglądaj tu nie tylko po coraz to nowe marketingowe szkolenia online, ale także czytaj bloga i słuchaj podcastu. Zapraszam Cię do fascynującego świata marketingu online, który każdego dnia będzie pomagał Ci zarabiać więcej!

Doceń wartość swojej wiedzy i zostań profesjonalnym Marketing Managerem w swojej firmie. To Ty trzymaj ster i dmuchaj w żagle, aby kurs w stronę słońca był już zawsze czystą przyjemnością!

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial